Lubisz oszczędzać pieniądze, a jeszcze bardziej lubisz, gdy pracują one za Ciebie? W takim razie warto wypróbować jedną z najlepszych w tym momencie prezentowanych przez banki lokat kwartalnych. Poniżej prezentujemy najlepszy ranking lokat opracowany przez specjalistów, który pomoże Ci się rozeznać w ofertach dostępnych na rynku i wybrać dla siebie najbardziej Ci odpowiadającą.

Eurobank

Bank ten zajmuje pierwsze miejsce ze względu na jedno z najwyższych dostępnych oprocentowań w tym momencie dostępnych na rynku, wynoszących 4%. Tyle w skali roku możesz osiągnąć dzięki Lokacie Procentującej, otwieranej na okres 3 miesięcy. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niska kwota, od jakiej można założyć lokatę – zdeponować możemy od 200 do 10 tysięcy złotych. Lokata jest ofertą skierowaną do nowych klientów, którzy jednocześnie założą rachunek osobisty w tym banku. W dużej mierze oprocentowanie będzie zależało od kwoty, która znajdzie się na lokacie – dla kwoty od 200 do 10 tysięcy złotych będzie wynosiło ono 4%, a dla kwot powyżej 10 tysięcy – 3%. Dodatkowo, jeżeli w trakcie trwania lokaty na konto osobiste klienta wpłynie jego wynagrodzenie lub dokona on 9 transakcji kartą debetową na łączną kwotę minimum 600 zł, to oprocentowanie lokaty po jej odnowieniu wyniesie d 4 do 5% do 10 tysięcy zdeponowanych złotych lub od 3 do 4% przy wartości powyżej 10 tysięcy złotych.

mBank

Ten bank w dalszym ciągu jest liderem, biorąc pod uwagę jego oferty lokat. Dzięki lokacie 4% na wejście również możesz otrzymać 4% w skali roku. Dodatkowymi atutami jest niska kwota na wejście – lokatę możesz założyć już od 500 do 10 tysięcy złotych oraz to, że jeśli zerwiesz ją przed upływem terminu, w dalszym ciągu otrzymasz odsetki po oprocentowaniu 0, 1%. Oferta skierowana jest do nowych klientów, razem z nią otwierany jest rachunek osobisty eKonto.

IdeaBank

Podobnie jak mBank oraz Eurobank, również IdeaBank oferuje nam Lokatę Happy z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Okres trwania tej lokaty to 3 miesiące, przy czym lokatę założyć możemy od tysiąca do 10 tysięcy złotych. Oferta dotyczy nowych klientów banku, a dodatkowym atutem jest to, że skorzystać z niej możemy również przez Internet.