Tak naprawdę umowę z firmą świadczącą nam usługę dostarczania telewizji czy internetu możemy rozwiązać zawsze. Jednak ważne jest to, aby przestrzegać terminów i określonych sposobów na złożenie takiego wypowiedzenia, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nasze wypowiedzenie będzie spełniało warunki formalne i w ogóle będzie mogło być brane pod uwagę. To też oznacza, że zanim napiszemy wypowiedzenie umowy telewizyjnej/internetowej z Vectrą, powinniśmy sprawdzić jak to ma wyglądać i co musimy zrobić, aby wszystko odbyło się tak jak należy.

Rozwiązanie umowy z Vectrą

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że takie wypowiedzenie możemy złożyć z jednomiesięcznym okresem wyprzedzenia. Co ważne, taki termin wypowiedzenia zaczyna się pierwszego dnia miesiąca po miesiącu, w którym takie wypowiedzenie złożyliśmy. Dodatkowo należy je złożyć na piśmie, a więc to, że zadzwonimy na infolinię i poinformujemy o chęci złożenia wypowiedzenia nic nam nie da. Poza tym musimy pamiętać, że takie pismo również musi być napisane z zachowaniem określonych wytycznych, bo w przeciwnym razie nie będzie miało żadnej mocy sprawczej. To też oznacza, że musimy w nim zawrzeć nasze podstawowe dane, a więc imię i nazwisko, jak i numer abonenta, który otrzymaliśmy w Vectrze. Dodatkowo musimy również umieścić tam informację, z jakiej konkretnie usługi rezygnujemy. No i oczywiście nie możemy zapominać o złożeniu podpisu pod takim wypowiedzeniem.

Jak wysłać wypowiedzenie do Vectry?

Jeśli zastawiamy się jak wysłać takie pismo, to możemy to zrobić na adres siedziby, albo biura obsługi klienta. Dodatkowo możemy je wysłać również faksem, jak i poprzez e-mail. Jeszcze inną możliwością jest osobiste złożenie takiego pisma w biurze obsługi klienta, chociaż będzie się to wiązało z utrudnieniem, ponieważ będziemy musieli do takiego biura pojechać i tracić na to czas. Co ważne, bez względu na sposób złożenia takiego wypowiedzenia, za każdym razem otrzymamy stosowne potwierdzenie, że zostało ono przyjęte. Wówczas w razie jakichkolwiek niejasności będziemy mieli podkładkę, że faktycznie takie wypowiedzenie zostało przez nas złożone.

Złożenie takiego wypowiedzenia nie jest skomplikowane, ale powinniśmy się trzymać określonych wytycznych. Na szczęście wszystko jest dokładnie opisane, a więc jeśli wypełnimy to krok po kroku to nie będziemy mieli problemów z tym, aby takie nasze wypowiedzenie umowy z Vectrą zostało przyjęte i zaakceptowane. Nie mniej pamiętajmy, o tym miesięcznym okresie wypowiedzenia.

Gdzie wysłać wypowiedzenie z telewizją / Inernetem Vectra?

Vectra S.A.
Aleja Zwycięstwa 253,
81-525 Gdynia

Wzór wypowiedzenia Vectra

Wzór wypowiedzenia o internet lub telewizję kablową Vectra