Mogłoby się wydawać, że postępowanie komornicze wszczęte wobec konkretnego klienta wyklucza możliwość otrzymania jakiejkolwiek pożyczki, ponieważ dla pożyczkodawcy wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Dzisiaj jednak podobne pożyczki oferują liczne parabanki, działające również w Polsce.

Historia w Biurze Informacji Kredytowej

Parabanki, czyli firmy pożyczkowe, proponują pożyczki dla osób zadłużonych, nie sprawdzając ich historii w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Dłużników. Brak podobnej weryfikacji jest ogromnym uproszczeniem, pieniądze przelewane są bardzo szybko na konto klienta lub dowożone do jego domu, w zależności od indywidualnych oczekiwań. Pożyczki dla osób zadłużonych, wobec których zastosowane zostały już zajęcia komornicze, można znaleźć między innymi w ofercie jednego z najbardziej znanych w Polsce parabanków – firmy Provident. Podobne produkty proponują także inne firmy pożyczkowe, między inny ProfiCredit. Opcjonalnie, istnieje możliwość zdecydowania się na tak zwane pożyczki komornicze. Pieniądze przekazywane są na spłatę posiadanych zadłużeń, co eliminuje problem zajęć komorniczych. Zdarza się jednak, że w przypadku takich pożyczek, zwłaszcza jeśli opiewają one na duże kwoty, parabanki wymagają od swoich klientów odpowiedniego zabezpieczenia. W tej roli występować może między innymi hipoteka nieruchomości. Ponadto, trzeba być również przygotowanym na większą liczbę formalności niż podczas starania się o otrzymanie tak bardzo popularnych dzisiaj pożyczek – chwilówek.

Osoby, które borykają się z zadłużeniami i zajęciami komorniczymi nie muszą być wykluczone z kręgu pożyczkobiorców. Mogą decydować się na chwilówki, bez weryfikacji w KRD lub BIK oraz na pożyczki komornicze. Wiele zależy od tego, jak dużej kwoty się potrzebuje. Oczywiście, można się zastanawiać nad zasadnością zaciągania kolejnej pożyczki w sytuacji, kiedy nie ma się możliwości spłacenia pozostałych zadłużeń. W związku z tym, podstawą jest wybranie najbardziej konkurencyjnej oferty. Często jednak jest to jedyne wyjście dla osób, które chcą spłacić wcześniejsze zobowiązania i mieć czystą kartę.